חדשות  הדפס

קנדידה ותינוקות
קנדידה הינה פטריה. תינוקות עלולים לסבול מקנדידה בלשון. פלורת המעיים של התינוקות עדיין בהתפתחות, והסיכון לקבל פטריה בלשון, גבוה במיוחד. התנוקות האלו לפעמים מדביקים גם את האמא - פטריה בפטמה.

קנדידה ותינוקות


קנדידה הינה פטריה וידועה כיצור עמיד במיוחד.
 
לא רק מבוגרים, גם תינוקות עלולים לסבול מקנדידה בלשון. פלורת המעיים של התינוקות עדיין בהתפתחות, והסיכון לקבל פטריה בלשון, גבוה במיוחד.
התנוקות האלו לפעמים מדביקים גם את האמא (פטריה בפטמה).
תינוק שנדבק בפטרית קנדידה פולט לא מעט מפיו. זה עלול  להגיע גם לתופעות של הקאה .
בעת ההאכלה התינוק פולט או מקיא. תינוק עלול לסבול עקב כך מ: התפתחות לקויה, חוסר עלייה במשקל, ריבויי של גזים,
 יציאות לא תקינות - הצואה בצורת שלשול מיימי עם ריחות דוחים מהרגיל - , בעיות בהירדמות ושינה לא רצופה בלילה .


עדיין לא הומצאה "תרופת הפלא" שאנו כולנו מחפשים. ההתמודדות עם צמיחה מאסיבית של קנדידה דורשת הרבה ניסיון מיומנות וידע על מנת להצליח במשימה.  קנדידה מקבלים מהרגלים לא בריאים כגון:אכילה ושתיה הנוגדים את הצרכים האמיתיים של הגוף, צריכה של תרופות כגון אנטיביוטיקה, סטרואידים וכו', מתחים ולחצים בקיצור אורח חיים לא בריא.
 
פטריה בלשון יכולה להתפשט לכל חלל הפה, לשקדים ללוע ועד לושט ולגרום לדלקות ונסיגת חניכיים.
לפעמים רואים נקודות לבנות ולפעמים רק שכבה לבנה, כמו קרום שלא יורד.
איך באמת יודעים אם מדובר פה על פטריה בלשון ולא על משהו אחר ?
משטח לשון מראה בודאות האם מדובר בזיהום פטריתי, אם כן, באיזו רמה וסוג הפטריה.
כשקיים חשד לפטריה בלשון חייבים לבדוק גם את המעיים , כי בסופו של דבר אנו בולעים את המזון שנלעס בחלל הפה והתערבב עם הפטריה.רק אחרי בירור כל הרגלי החיים של המטופל ניתן לגלות מה המקור והשורש לזיהום הפטרייתי. הבירור הזה יחד עם התסמינים , דרגת הזיהום וסוג הפטריה קובעים את אופן הטיפול. תופעת קנדידה לא מוגדרת עדיין ברפואה כמחלה קלינית אלא תוצאה של הרגלי חיים לקויים שהפכו להיות נורמה וכולנו יודעים ומודעים כמה קשה לשנות אותם .
ישנם אשר מעדיפים להמשיך ולסבול מבלי לוותר על גורמיה הפטריה. קמרות הנזק שהם גורמים. טיפול בקנדידה הוא סוג של התמודדות עם האמת ולעתים קרובות אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה יותר חשוב, ההנאות החולפות או איכות החיים ארוכת הטווח.


מאמר מערכת אתר תינוקות
2010-08-15